Frizbi Debrecen: 2008 OB 1. forduló
2008 OB 1. forduló
2008. április 19. - Markaz - OB 1. forduló
A szabadtéri open OB 1. fordulója

Már-már hagyományos módon a mátraaljai településen rendezett torna nyitja a magyar szabadtéri szezont, de a tavasz eleji időpont a kiszámíthatatlan időjárásnak köszönhetően számunkra eddig nem sok jót ígért. 2007-ben viharos szél, most pedig dézsából ömlő égi áldás állította nagy kihívás elé a dobókészségünket, sőt a "megálló-képességünket" is, ugyanis a csapatból egy páran elkövették azt a hibát, amit a kimlei mostoha körülményeken nevelkedett őskövületek már réges-rég tudnak, azaz soha ne lépj fűre teremcipőben!

A csoportunkban két meccset játszottunk, egyet a hazaiakkal, egyet pedig a hagymásbabos szombathelyiek ellen. A két mérkőzésben közös volt, hogy simán elhúztunk az elején, de míg a Markaziakat egy percig sem hagytuk érvényesülni, addig Tüdőéknek engedtük, hogy 6:1-ről felzárkózzanak és kiegyenlítsenek a végére. Kicsit elvesztettük a fonalat a mérkőzés derekán, és kiengedtünk, aztán nagyon nehéz volt rendezni a sorokat. Ennek ellenére mi végeztünk a csoport élén, és a másik ág második helyezettjével meccseztünk a döntőbe jutásért. A LOL jobban kezdte a mérkőzést, de nem hagytuk, hogy elhúzzanak, sőt felzárkóztunk, és átvettük a vezetést. Már-már úgy tűnt, hogy sikerül megtartani az előnyt, de a döntő helyzetekben nem tudtunk pontot csinálni, pedig többször is hibáztak Feriék. Dani a begörcsölt vádlija miatt az utolsó pont közben lement a pályáról, így egy jó 5-10 percig állt a játék, amitől a csapat eléggé megzavarodott, és nem nagyon voltunk már ott fejben. Így a LOL jutott a fináléba, amit aztán meg is nyert. Ez a derbi az eredmény és Dani kiesése ellenére, nagyon jó, küzdelmes volt, és csináltunk néhány nagyon szép védekezést majd pontot. A harmadik helyért a Halloddal kerültünk össze, és bizony egy épkézláb támadást sem tudtunk összehozni, a védekezés pedig olyan gyatra volt, mintha most játszottunk volna először. Azt hiszem a legtöbben mind fejben, mind fizikailag nagyon elfáradtunk.